7 prostych sposobów na wykorzystanie przestrzeni w Domu i ogródzie - Dom i ogród

Dodane: 07-06-2023 16:10

z duży czy mały dom i ogród, zawsze warto zadbać o to, by wykorzystać każdy centymetr przestrzeni. Co zrobić, by zyskać dodatkową powierzchnię i stworzyć przytulne wnętrza? W tym artykule prezentujemy siedem prostych sposobów.

1. Dobrze zaplanuj przestrzeń

Zanim zaczniemy myśleć o

7 prostych sposobów na wykorzystanie przestrzeni w Domu i ogródzie - Dom i ogród Dom i ogród

Jak wykorzystać przestrzeń w Domu i ogródzie? 7 prostych sposobów

Dom i ogród to miejsca, które zawsze pozostają w trakcie zmian - zmieniamy wystroje, dodajemy meble, planujemy roślinność. Niezależnie od tego, czy mastym, jak zagospodarować przestrzeń, warto przemyśleć, jakie są nasze potrzeby. Co jest nam ważne w domu i ogródku? Czego oczekujemy od przestrzeni? Do jakich celów będziemy ją wykorzystywać? Na podstawie odpowiedzi na te pytania możemy zaplanować układ pomieszczeń, ułożenie mebli, rozmieszczenie roślin.

2. Wprowadź dodatkowe półki i regały

Wszyscy wiemy, że półki i regały są świetnym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni. Dodatkowe półki można montować w każdym pomieszczeniu - w kuchni, łazience, przedpokoju - a regały w salonie lub sypialni. W ten sposób nie tylko zyskujemy przestrzeń na przechowywanie rzeczy, ale też uczynimy je bardziej estetycznymi.

3. Zastosuj meble wielofunkcyjne

Jak wykorzystać przestrzeń w Domu i ogródzie? Warto też pomyśleć o meblach wielofunkcyjnych. Takie meble, jak np. łóżka z szufladami, kanapy z pojemnikiem na pościel czy stoliki kawowe, które można w razie potrzeby przekształcić w ławę, pozwalają zaoszczędzić mnóstwo miejsca. Dzięki nim można stworzyć funkcjonalne i przytulne wnętrze nawet w małym miejscu.

4. Wieszaj obrazy i półki na ścianach

Jeśli brakuje nam miejsca na meble lub nie chcemy ich kupować, warto postawić na półki i wieszaki na ścianach. Dzięki nim można przechowywać drobiazgi lub wyeksponować cenne dla nas przedmioty, a jednocześnie nie zajmować cennej przestrzeni na ziemi.

5. Zwróć uwagę na oświetlenie

Dobre oświetlenie to podstawa w dobrym wizualnym działaniu przestrzeni. Jeśli nasze pomieszczenia są małe, warto postawić na jasne, białe światło, które optycznie powiększy przestrzeń. Można też zainstalować lampy sufitowe oraz odbijające światło półki lub lustro.

6. Wykorzystaj przestrzeń na zewnątrz

I nie zapominajmy o ogrodzie - to także ważna przestrzeń, którą warto wykorzystać. W ogródku można postawić hamak, huśtawkę, ławkę czy grill. To miejsca, w których można odpocząć, cieszyć się naturą i spędzać czas z rodziną i znajomymi.

7. Stwórz miejsce do odpoczynku

Na koniec warto zwrócić uwagę na to, że niezależnie od tego, jakiej przestrzeni posiadamy, warto stworzyć w niej miejsce do odpoczynku. To przestrzeń, w której możemy zrelaksować się po pracy, poczytać książkę, posłuchać muzyki. Dobrym miejscem do wypoczynku może być np. wygodna sofka, fotel czy hamak.

Jak wykorzystać przestrzeń w Domu i ogródzie? Jak widać, istnieje wiele sposobów na to, by stworzyć funkcjonalne i przytulne wnętrza. Warto zacząć od przemyślenia, jakie są nasze potrzeby, a następnie zastosować kilka prostych trików, które pozwolą nam zyskać dodatkową przestrzeń i czuć się w domu jak najlepiej.


http://dom-i-ogrod.sliminazer.com.pl/